Google Adwords reklamları yayınlayın, tıklandıkça ödeme yapın.

Günümüzde ürün ve hizmetlerimizi yeni müşterilerle buluşturmanın en hızlı ve etkin yolu arama motorlarından geçer ve arama motorlarının en yüksek oranda kullanılanı da hepimizin bildiği gibi Google arama motorudur.

Her firma mutlaka Google arama motorunda üst sıralara çıkmayı hedefler ancak günümüz internet rekabetinde bu her zaman çok kolay olmayabilir. Düşük rekabeti olan kelimelerle üst sıralara çıkabilirken yüksek rekabeti olan kelimelerle alt sayfalarda yer alabiliriz. Genel kullanımda ilk sayfada 10 firmanın yer aldığı malumunuz.

Google Adwords reklamcılığında ise sadece kendi konumuzda reklam veren firmalarla rekabete girip, kendi belirlediğimiz reklam kelimeleriyle bizi arayan kişilere görüntüleniyoruz ve her şeyden önemlisi görüntülendiğimiz zaman değil arama yapan kişi tıklayıp sitemize girdiğinde o kelime için teklif ettiğimiz tıklama başı maliyetini ödüyoruz. Böylelikle reklam bütçemiz doğrultusunda, bizim belirlediğimiz kelimelerle arama yapan kişilere doğrudan ulaşmış oluyoruz.

Google Adwords reklamcılığında sıralamalar tekliflere ve her bir anahtar kelimenin kalite puanına göre belirlenir. Bu nedenle sitemizin de belirlediğimiz anahtar kelimelerle bire bir ilişkili olması hatta hedef kelimelere özel sayfalarımızın olması da çok önemlidir. Yüksek kalite puanı daha düşük tıklama başı maliyetle daha yüksek sıralamada olmamıza olanak sağlar.

Anlattığımız noktalar Google Adwords reklamcılığının temel mantığını oluşturup profesyonel reklamda yüksek oranda geri dönüşüm almak için cok farklı bileşenlerin de olduğunu belirtmek isteriz.

Siz de Google Adwords reklamcılığı konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız bizi mutlaka arayın.

Bize hemen ulaşmak için lütfen tıklayın